Розв'язувати такі проблеми самостійно не вдається, тому варто звертатися за допомогою до сексолога, а не страждати від невирішених питань, розповів психіатр Михайло Шейфер.

Читайте також: Гомосексуальна, бісексуальна чи гетеросексуальна: тест на сексуальну орієнтацію

Що лікує сексолог?

Сексолог здатний визначити причини відхилень в інтимному житті людини. Після їх виявлення, складається індивідуальний план, спрямований на корекцію проблеми. Можливо, вона криється в інтимному житті людини або у взаєминах між партнерами. Іноді навколишні фактори роблять серйозний вплив.

Сексолог лікує сексуальні проблеми
Сексолог лікує сексуальні проблеми

У своїй роботі сексолог оперує не тільки принципами сексології, але і використовує знання з соціології, сексопатології, сімейної психології, психотерапії.

Перед початком роботи з пацієнтом, сексолог обов'язково визначається з напрямком роботи. Методи корекції із загальної сексології можуть допомогти в тому випадку, коли немає відхилень медичного характеру.

Перед відвідуванням фахівця, здавати які-небудь аналізи не потрібно.

Коли потрібно звернутися до сексолога?

  1. Зникнення потягу, сексуального бажання, відсутність збудження;
  2. Еректильна дисфункція (млява ерекція);
  3. Затримка сім'явиверження;
  4. Передчасне сім'явиверження;
  5. Труднощі в досягненні оргазму;
  6. Біль під час статевого акту;
  7. Посткоїтальні (після сексу) головні болі;
  8. Пріапізм (тривала та болюча ерекція);
  9. Пубертатний період;
  10. Сексуальна дисгармонія (невідповідність, розбіжність у взаємодії двох партнерів. Наприклад, у партнерів різна статева конституція: йому потрібно набагато більше, ніж їй).

Період статевого дозрівання і початок інтимного життя підлітків. Часто саме в цей час виникає безліч непорозумінь. Невирішені проблеми в ранньому віці здатні заподіяти безліч неприємностей в дорослому житті.

Сексуальний дискомфорт (суб'єктивна незадоволеність своєю сексуальністю, тобто коли проблеми в сексі виникають через те, що одному з партнерів не подобається щось у самому собі. Наприклад, чоловіки комплексують через розмір члена, жінки – через маленькі груди, тому не можуть відчувати себе розкуто з партнером, відповідно, отримати задоволення).

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.