Політики віддають перевагу оптимістичному сценарію, але вчені готові й до альтернативного розвитку подій. Адже до нині існує кілька вірусів, проти яких не вдалося знайти вакцину. Відтак, замість того, щоб знищити коронавірус, людство може навчитися, як з ним жити. Деякі свободи громадян повернуться, але пильний контроль залишиться, повідомляє CNN.

Схоже Європі може не вистачити коштів на розробку вакцини проти COVID-19

При такому сценарії, масштабні спалахи хвороби можуть відбуватися кожного року, через що кількість загиблих буде значно збільшуватися. Відтак, тестування та відстежування контактних осіб стане нормою, а країни зможуть раптово повертатися до карантинних обмежень у будь-яких момент.

Ми не можемо абсолютно точно сказати, що вакцина буде. Або якщо вона й з'явиться, то чи пройде всі тести ефективності й безпеки. Дуже важливо, щоб всі суспільства по всьому світі зайняли таку позицію, яка б дозволила їм захищатися від коронавірусу як від постійної загрози. І щоб суспільне життя й економічна активність продовжувалися на тлі вірусу,
– сказав Девід Набарро, професор глобального здоров'я Імперського коледжу Лондона.

Більшість експертів вважають, що вакцину проти коронавірусу таки вдасться розробити, адже він не мутує так швидко, як, наприклад, ВІЛ чи малярія. Багато експертів стверджують, що світ побачить вакцину проти COVID-19 у наступні 18 місяців, але деякі фахівці вважають, що це занадто оптимістичний прогноз, адже терміни надто короткі.

Тобто навіть якщо вакцину вдасться розробити у такий термін, світ просто не зможе побачити її глобальну ефективність впродовж такого відрізку часу.

Ми ніколи не розробляли вакцину за рік чи 18 місяців. Це не означає, що це неможливо. Але успіх буде героїчним досягненням. Нам потрібен план "А" і план "Б",
– сказав декан Національної школи тропічної медицини в Бейлорському медичному коледжі в Х'юстоні Пітер Хотез.


ПЛР-тести в Україні / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.