З чого складається мумійо

Складається мумійо з гуминів – продуктів розкладання органічних речовин. Головні з них – це фульвокислоти: вони легко розчиняються у воді, швидко всмоктуються у шлунку людини, і саме їм приписують цілющі властивості.

Читайте також: Від голови до п'ят: як тривога руйнує наш організм

Як застосовують мумійо

Мумійо пропонують розчиняти у воді або в чаї, а потім пити, але іноді використовують у вигляді мазей, кремів та масок. А в Індії та Непалі мумійо їдять, запиваючи молоком.

Мумійо використовують у народній та альтернативній медицині. З його допомогою намагаються лікувати астму, хвороби шлунково-кишкового тракту, захворювання шкіри та переломи.

Нема доказів ефективності

Деякі експерти вважають, що фульвокислоти з мумійо можуть покращувати травлення. Є дослідження низької якості, яке частково доводить, що мумійо може мати антиоксидантні та антидіабетичні властивості, стимулювати роботу мозку, працювати як імуномодулятор, анальгетик та протизапальне.

В аптеках мумійо продають як БАД – як ліки воно не зареєстровані. Для придбання не потрібен рецепт чи навіть рекомендація лікаря. Але ми рекомендуємо витратити гроші на щось корисніше, ніж скам'янілі фекалії кажанів. До того ж вони можуть викликати алергію, про яку ви навіть не здогадувались, бо навряд контактували з такими екзотичними речовинами.