Витирання пилу – це досить нудне і монотонне заняття, причому часто людина навіть не може побачити результати своїх старань, якщо не придивлятися. Однак, цей пункт прибирання будинку не потрібно викреслювати зі списку справ або відкладати надовго.

Також на тему Що таке остеопатія та наскільки вона ефективна

Звідки береться пил

Домашній пил – це суміш різних частинок, включаючи переважно відмерлі клітини шкіри, мікроскопічні організми, волокна та хімічні речовини з засобів для чищення.

Пил надходить із двох джерел. По-перше, бруд і пил можна принести на взутті з вулиці або вони можуть потрапити до будинку через вікна та двері. По-друге, існують внутрішні джерела пилу, зокрема пилові кліщі.

Що відбувається, коли ми вдихаємо пил

Звичайна дія пилу в побуті може не нести серйозного ризику для здоров'я більшості людей, але повторна і тривала дія великої кількості пилу може призвести до таких проблем зі здоров'ям:

  • проблеми з диханням;
  • астма;
  • алергічні реакції;
  • отруєння свинцем (рідко).

Також домашній пил може містити шкідливі речовини, такі як антипірени та пестициди.

Потрібно регулярно прибирати у квартирі чи будинку, щоб контролювати кількість пилу. Також цьому може сприяти використання фільтрів у системах опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, зниження вологості у приміщенні. Все це може звести до мінімуму потенційну небезпеку здоров'ю від пилу.

Деякі форми пилу справді можуть бути дуже шкідливими. За даними Управління охорони здоров'я та безпеки, у 2018 році крихітні частинки піску, дерева та азбесту стали причиною 12 000 смертей від захворювань легень у Великій Британії.