Група дослідників з Утрехтського університету повідомила про новий випадок можливої ​​перемоги над ВІЛ за допомогою пересадки кісткового мозку. Як пише видання New Scientist, цьому пацієнтові пересадили кістковий мозок від донора з мутацією в гені CCR5, яка робить людину стійкою до інфікування ВІЛ.

Читайте також: Вчені з Китаю створили перших ГМО-дітей

Другий, "лондонський пацієнт", про який повідомив Nature, демонструє стійку ремісію вже протягом 18 місяців. Протягом 16 з них чоловік не приймає антиретровірусні препарати.


Третя людина вилікувалась від ВІЛу

Про третього можливо пацієнта, який вилікуватися від ВІЛ пишуть як про "Дюссельдорфського пацієнта". Йому також була виконана пересадка кісткового мозку від донора зі специфічною мутацією. Три місяці тому він перестав приймати антиретровірусні препарати, і поки ознак повернення хвороби не виявлено.

Також, посилаючись на слова дослідників Утрехтського університету, джерело поінформувало про те, що під наглядом фахівців живуть ще кілька пацієнтів з ВІЛ, яким пересадили кістковий мозок.

Представники науки допускають, що цей метод може стати офіційно визнаною терапією ВІЛ-інфекції.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.