Про це розповіли на The Independent.

У дослідженні науковці опитали 73 учасників (28 чоловіків та 45 жінок) віком від 50 до 83 років про їхню статеву активність, з яких 37 добровольців зізналися, що мають сексуальний контакт щотижня, 26 – раз на місяць, а 10 розповіли, що ніколи.

Після цього фахівці запропонували учасникам вербальний тест, згідно з правилами якого, потрібно було за одну хвилину назвати якнайбільше тварин на літеру "Ф".

Читайте також: Скільки часу пари витрачають на секс: підрахунки експертів

Науковці неочікувано виявили, що у тих людей, які мають більш-менш регулярний секс, в цілому на 2 пункти кращі показники мозкової діяльності, ніж у тих, хто займається ним не частіше, ніж раз на місяць. В процесі дослідження також було виявлено, що учасники дослідження із регулярним статевим життям мали на 4 пункти кращі показники роботи мозку, ніж ті, хто зав'язав із фізичними втіхами.

Сексуальне життя у старшому віці не просто важливе як контакт заради контакту, а й покращує когнітивні функції людини,
– пояснила професорка Університету Ковентрі, докторка Хейлі Райт.

В дослідженні дослідники також виявили, що люди з активним сексуальним життям показували кращі результати на тестах із візуалізації, проте коли науковці перейшли до дослідження пам'яті та уважності, учасники не показали помітно відмінних результатів.

Тому вони не радять перебільшувати роль сексуальної активності для потужності мозкової діяльності, однак вони вважають, що фізичний контакт пов'язаний із секрецією нейрогормонів допаміну й окситоцину, які передають сигнали у мозок.

Отримай більше натхнення у нашому Instagram