Про це в ексклюзивному коментарі для Здоров'я 24 повідомила кандидат медичних наук, лікар акушер-гінеколог гінекологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні та МЦ "Берегиня" Кравець Уляна Євгенівна.

Читайте також: Чому у жінок після сексу може виникати цистит

Що відбувається з жіночим організмом після пологів

Два місяці (до 8 тижнів) матка очищається: виділення (лохії) носять поступово згасаючий характер;

Промежина після пологів травмована, тому будь-яке проникнення приносить біль;

Через розриви, зовнішні і внутрішні шви на матці може легко проникнути інфекція.

Лікар акушер-гінеколог Кравець Уляна
“Саме до 2 місяців відбувається відновлення після пологів пошкоджених тканин, і зменшується ризик відкриття кровотеч. Крім того, безпосередньо після пологів статеві шляхи схильні до різних інфекцій, а через 1,5-2 місяці вони відновлюються, і цей ризик зменшується. Якщо був кесарський розтин,то перший секс після пологів можливий через 2.5-3 місяці”.

Які проблеми можуть виникнути під час сексу після пологів

1. Відсутність бажання в жінки, адже в неї розставлені в голові пріоритети тепер по-іншому, і весь світ крутиться навколо немовля. І це норма! Просто треба трохи часу і терпіння в чоловіка все налагодиться.

Секс після пологів
Після пологів можуть виникнути проблеми з сексом

2. Страх болю. В будь-якому випадку всі страхи слід долати, і найкраще про це все обговорити зі своїм партнером.

Читайте також: Відверто про страхи батьків, грудне годування і післяпологову депресію: інтерв'ю з доулою

3. Зміна відчуттів. Після пологів у жінки змінюються форми і пропорції статевих органів, зокрема значно розширена піхва, яка протягом кількох перших місяців після пологів залишається розслабленою. А значить, статевий акт відбувається по-новому. Не хвилюйтеся, цей стан тимчасовий. А посилити відчуття під час сексу допоможуть пози, при яких стегна щільно стискаються. Щоб прискорити процес відновлення, жінкам допоможуть вправи Кегеля.

Лікар акушер-гінеколог Кравець Уляна
“Інтимне життя після пологів у кожної пари починається по-своєму. Але якщо чоловік і жінка прив’язані один до одного, відчувають любов і ніжність, вони обов’язково впораються з можливими труднощами. І підсумовуючи все вищесказане, хочу порадити жінкам: 1. Не поспішати з близькістю, вичекати 2 місяці; 2. Не боятися говорити з партнером про свої переживання і страхи; 3. Пам’ятайте: відразу ви не отримаєте відмінний результат, лише ваше терпіння та праця над собою приведуть до бажаного результату. Бережіть себе, мої любі!”

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.