Попередні дослідження показали, що один з факторів, що провокують розвиток хвороби, – прееклампсія. Це найпоширеніше ускладнення вагітності, яке часто виникає через материнську непереносимість антигенів батька, які містяться в спермі.

Читайте також: Шизофренія може бути більш небезпечною, ніж здається, – вчені

Раніше вчені виявили, що при регулярному попаданні сперми батька в піхву матері протягом довгого часу відбувається звикання, і ймовірність прееклампсії знижується. В такому випадку це має вплинути й на ймовірність розвитку шизофренії.

Шизофренія – що це?

Це психічне захворювання з тривалим хронічним прогредієнтним перебігом. Воно супроводжується роздвоєнням психічних процесів та змінами особистості, що наростають.

Тепер дослідницька група з Медичного центру Маунт-Синай (Ізраїль) перевірила цю гіпотезу на вибірці з більш ніж 90000 дітей в рамках популяційного дослідження шизофренії в Єрусалимі.

Секс батьків впливає на розвиток шизофренії у дітей
Секс батьків впливає на розвиток шизофренії у дітей

Виявилося, що якщо батьки були одружені менше двох років (тобто приблизно рік практикували незахищений секс), ризик розвитку шизофренії у дитини зростав на 50%, а в шлюбах тривалістю 2-4 роки – тільки на 30%.

Чим тривалішим був шлюб, тим нижче був і ризик розвитку шизофренії – на кожні 5 років шлюбу відбувалося зниження ризику на 14%.

Непоганий аргумент для тих, хто пропонує не поспішати й "пожити для себе".

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.