Розвантажувальний день можна влаштовувати раз на тиждень. Такий день допоможе вам відчути прилив сил і енергії, чого не буває при звичайному дієтичному харчуванні.
Читайте також: Як розвантажити організм перед святами: три варіанти
Але пам'ятайте, що одноденні дієти протипоказані людям з гострими і хронічними захворюваннями, а також тим, хто погано переносить почуття голоду.
Експерти назвали 5 головних правил розвантажувальних днів:
1. Розвантажувальний день найкраще влаштовувати у вихідний, щоб енерговитрати були мінімальними. Напередодні розвантажувального дня не варто наїдатися про запас. Так ви тільки ускладните завдання організму.
2. Пийте якомога більше рідини: вона буде вимивати токсини, що накопичилися і виводити їх з організму. Тут легко підійде бутильована вода без газу або зелений чай з лимоном. Також можна вживати напої, що володіють імуностимулюючими властивостями, наприклад, відвар шипшини або компот із сухофруктів без цукру.
Читайте також: Як справитися з переїданням: прості поради
3. Одна з найефективніших монодієт − молочна. Знежирений сир, кефір і йогурт допомагають запустити процеси травлення. В якості альтернативи молочним продуктам ви можете віддати перевагу сироїдінню.
Але якщо у вас хворий шлунок, налягати на яблука і свіжовичавлені соки не варто. Під час розвантажувального дня рекомендована добова порція рідкої їжі − 1 л, твердої − 500 г.
4. Щ важливо, розвантажувальні дні можна влаштовувати лише раз-два в тиждень. В іншому випадку обмінні процеси в організмі сповільняться, і жир буде відкладатися набагато швидше.
5. На наступний день після такої одноденної дієти не накидайтеся на їжу, особливо шкідливу. Краще почати день в режимі розвантажувального, поступово переходячи до звичайного раціону.