Розробники діагностичної системи BodyNet створили пристрій із бездротових датчиків для шкіри, який в майбутньому зможе працювати в тандемі з розумним одягом і відстежувати широкий спектр показників здоров’я – більш точний ніж смарт-годинники чи смартфони. Вчені зі Стенфордського університету вже представили першу версію такої системи, яка безперервно виконує моніторинг рухів людини, а також пульсу і дихання.

Читайте також: "Живий пластир": знайшли спосіб, який швидко відновить серце після нападу

Еластичний сенсор створений у вигляді невеликої бездротової наліпки, яка отримує фізіологічні сигнали від шкіри та передає їх на мініатюрний датчик, закріплений на одязі. Сенсор прилипає до шкіри наче пластир і не створює жодного дискомфорту.


Сенсор у вигляді бездротової наліпки

Вчені протестували систему в серії експериментів, де закріплювали наклейки на зап'ясті, животі, ліктях і колінах. BodyNet збирав необхідні функціональні дані про рух кінцівок, диханні й серцебитті.

Зараз команда вдосконалює BodyNet, щоб інтегрувати в нього датчики поту і температури.

Такі інноваційні прилади зможуть замінити лабораторні аналізи крові, впевнені вчені.

Пластир планують використовувати для моніторингу стану пацієнтів в лікарнях або вдома, а також для спортсменів, яким необхідні ці дані для коригування навантажень. Проте, група з Університету Берклі також виявила, що аналіз рівня глюкози через піт не завжди відповідає показникам в крові, тому поки діагностичну концепцію технології доводиться визнати обмеженою.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.