Про це пише The Guardian із посиланням на керівника управління біотехнологій DARPA. До розробки тесту долучилися фахівці нью-йоркського медичного комплексу Маунт-Сінай, а також Дюкського й Принстонського університетів. Вони оприлюднили результати досліджень, аби науковці в інших країнах могли їх повторити та розробити такі ж тести.

Читайте також: Як впоратися зі стресом та страхами під час карантину

Щоправда, тест очікує схвалення Управління США з контролю за якістю харчових продуктів та лікарських засобів (FDA). Очікують, що рішення можуть ухвалити впродовж тижня, після чого тест схвалять для застосування в надзвичайних випадках (emergence use approval, EUA).

За оптимістичними оцінками науковців, виробництво тестів може початися в США вже в другій половині травня, а в перспективі щодня можна буде проводити до мільйона тестів.

Перевага цього тесту, на відміну від уже наявних, у тому, що він може виявити пацієнтів з коронавірусом не лише на безсимптомному етапі хвороби, а й до того, як він стане заразним для інших.

Точність тесту, за даними розробників, складає 95%. Тест передбачає аналіз крові, це дещо складніше, ніж мазки з носової порожнини, які використовують для ПЛР-тестів.

Як відрізняються тести на коронавірус
Як відрізняються тести на коронавірус / інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.