Ще донедавна Трамп активно пропагував гідроксихлорохін та хлорохін як дієві препарати для профілактики COVID-19. 21 травня він заявив, що припинив приймати ці ліки для профілактики й вочевидь правильно зробив, адже прийом гідроксихлорохіну та хлорохіну на фоні COVID-19 лише збільшує ризик смертності, повідомляє CNN з посиланням на науковий журнал The Lancet.

До теми З'явились нові ліки проти коронавірусу: це препарат від тиску

Фахівці проаналізували анамнези понад 96 тисяч хворих на коронавірус з 671 лікарні. Близько 15 тисяч з них приймали гідроксихлорохін, хлорохін, або один з них у поєднанні з антибіотиком.

Прийом усіх цих препаратів та комбінацій під час перебігу коронавірусу призвів до збільшення ризику смертності приблизно удвічі у порівняні з тими пацієнтами, які не приймали ці препарати.

  • Приблизно кожен 1 з 6 тих пацієнтів, які отримували хлорохін або гідроксихлорохін, – помер.
  • Близько 1 людина з тих 5, які отримували хлорохін та антибіотик, – померла.
  • Приблизно кожна 4 людина померла на фоні лікування коронавірусу за допомогою гідроксихлорохіну та антибіотику.

Хворі на COVID-19 з тяжким перебігом хвороби, які проходили лікування гідроксихлорохіном чи хлорохіном, частіше помирали або отримували розвиток небезпечної аритмії серця,
– йдеться в повідомленні.

Під час "лікування" хворих цими експериментальними засобами кількість пацієнтів з аритмією серця зросла до 8%. Вчені зазначили, що серед інших груп пацієнтів з COVID-19 цей показник не перевищує 0,3%.