Британські спецслужби стверджують, що мають докази того, що Росія викрала проєкт вакцини. Зазначається, що дані були викрадені іноземним шпигуном особисто.

Увага У нас гібридна війна, воюємо на всі фронти, – Ляшко про низькі темпи COVID-вакцинації

Що відомо про "Супутник V"

У вересні 2020 року Росія опублікувала результати двох ранніх клінічних випробувань, які свідчать про те, що вакцина "Супутник V" є безпечною та ефективною.

Російські хакери неодноразово ламали британські сервери

До слова, британський уряд неодноразово заявляв про те, що Росія намагалася зламати сервіси компаній, які залучені до виробництва вакцини у Британії. Покійний міністр з питань безпеки Джеймс Брокеншир публічно заявив, що уряд "на 95% впевнений" у спробі злому.

На офіційному рівні британський уряд поки не коментує інформацію про викрадення формули вакцини.

Схвалення "Супутника V" призупинено

В середині вересня 2021 року Всесвітня організація охорони здоров'я призупинила схвалення російської вакцини "Супутник V". За словами заступника голови Панамериканської організації охорони здоров'я (PAHO) Жарбаса Барбози, під час інспекції на одному з заводів із виробництва вакцини виявили порушення.

Крім того, у США планують заборонити в'їзд для іноземців, які вакцинувалися проти COVID-19 російським препаратом "Супутник V".

Однак, вакцинуватись росіяни не поспішають, бо не вірять у ефективність вітчизняних вакцин. Доказом цього є так званні "вакцинні тури" за кордон, які наразі є дуже популярними серед росіян. Під час подорожі людям пропонують вакцинуватись західними препаратами.

Більше про це Вакцинні тури: як росіяни намагаються зробити щеплення західними вакцинами