Аналіз статистики в німецьких лікарнях показав, що чоловіки з низьким рівнем тестостерону, хворі на COVID-19, значно більше ризикують померти через цей вірус, пише Daily Mail.

Також на тему: Люди, які працюють на низькооплачуваних роботах, мають більше ризиків померти від COVID-19

В цілому, ризик у чоловіків піти з життя через коронавірус у два рази вищий, ніж у жінок, але лікарі не можуть визначити, з чим це пов'язано. Висловлювалося припущення, що це може бути через тестостерон.

Як проходило дослідження?

І ось нове дослідження, в якому взяло участь 45 пацієнтів, які перебували в реанімації, показало, що чоловічий гормон тестостерон підвищує ризик смерті, але не при своєму надлишку, а при дефіциті.

35 з них були чоловіками, а 10 жінками. 7 пацієнтам потрібна киснева допомога, а 33 – штучна вентиляція легенів. До закінчення періоду спостережень померло 9 чоловіків і 3 жінки.


Низький рівень тестостерону підвищує ризик смерті від коронавірусу / Unplash

Дослідники оцінювали рівень гормонів у кожного пацієнта, починаючи з першого дня в реанімації ще до того, як вони отримували будь-які інвазивні процедури. Зразки крові пацієнтів з COVID-19 перевірялися на наявність 12 гормонів, включаючи тестостерон і дигідротестостерон.

Як саме впливає тестостерон на перебіг коронавірусу

Виявилось, що гормон допомагає регулювати імунні реакції організму, але якщо у чоловіка низький тестостерон, його імунна система занадто бурхливо реагує на проникнення різного роду вірусів та інфекцій.

В результаті, народжується так званий цитокініновий шторм, коли імунні клітини цитокіни виробляються в обсягах, що перевищують раціональні потреби для знищення патогенів. У разі відсутності екстреної медичної допомоги він може бути фатальним, як показали спостереження за пацієнтами в госпіталях Гамбурга.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.