Агентство з безпеки охорони здоров'я Великої Британії (UKHSA) повідомило, що людина заразилася в результаті дуже тісного й регулярного контакту з великою кількістю інфікованих птахів, яких вона тримала в будинку й навколо нього впродовж тривалого часу.

Актуально Як заспокоїтись: ефективні методи боротьби з тривогою

У відомстві наголосили, що це рідкісний випадок – передача пташиного грипу від тварини до людини трапляється вкрай рідко.

Ризик спалаху серед людей залишається "дуже низьким". Але у Британії попередили громадян не торкатися хворих або мертвих птахів.

Що відомо про випадок пташиного грипу у людини

Інцидент стався на південному заході Англії. Інфікована людина почувається добре і перебуває на самоізоляції.

Всі контакти людини, зокрема тих, хто відвідував приміщення – відстежені. І немає жодних доказів подальшого поширення інфекції на будь-кого,
– заявили в UKHSA.

Спалах пташиного грипу в країні: основне

  • Через спалах пташиного грипу у 2021 році Велика Британія знищила близько пів мільйона птахів. Міністр довкілля Джордж Юстіс назвав це найбільшим в історії спалахом пташиного грипу в країні.
  • У грудні уряд ввів нові правила, що вимагають від людей, які доглядають за тваринами, стежити за заходами біобезпеки, щоб спробувати зупинити поширення вірусу.
  • Проте офіційні особи висловили стурбованість тим, що дикі птахи, які мігрують із континентальної Європи в зимові місяці, можуть бути переносниками хвороби.