Шкода нічної роботи

Нічна робота небезпечна для здоров'я, через неї розвивається набутий діабет другого типу, ожиріння та хвороби серця, наприклад, миготлива аритмія. Багато в чому ці проблеми пов'язані з порушенням обміну глюкози в організмі людини. Його рівень помітно підвищується у людей, які їдять уночі.

Також на тему Чому виникає хропіння та чим це небезпечно

Це пов'язано з циркадними ритмами – циклічними коливаннями активності нашого тіла. Річ у тім, що кожній речовині та процесу в організмі виділено своє місце і час, також важливий і порядок.

Нове дослідження нічного харчування

Нове дослідження показало, що збій режиму харчування з денного на нічний призводить до підвищення рівня глюкози.

Дослідження підтверджує ідею про те, що час їжі важливий для здоров'я, зокрема рівня цукру в крові. Це особливо актуально для працівників нічних змін, оскільки вони зазвичай їдять у темний час доби,
– сказала співавторка дослідження доктор медичних наук Сара Л. Челлаппа.

При цьому виявилося, що немає сенсу їсти вночі, щоб підтримати рівень енергії. Циркадні ритми цього показника виявилися незмінними. Також нічна робота не вплинула на вироблення кортизолу – головного гормону стресу.

Більш ранні дослідження показали, що нічне перекушування і пристрасть до шкідливої ​​їжі негативно позначаються на працездатності людей вдень. А люди, які більше їдять уранці, менше набирають вагу, ніж любителі заглянути в холодильник на ніч. Ці результати також пов'язані з циркадними ритмами.