За відповідне рішення проголосувало 311 народних обранців. Законопроєкт напрацьований спільно з МОЗ та Мінсоцполітики України.

Також на тему: Виплати імовірно почнуться у травні: військовим повертають доплати розміром 30 тисяч

Що передбачає новий законопроєкт

  • Удосконалює процедури діяльності військово-лікарської комісії, здійснюючи максимально можливу кількість послуг щодо медичного обстеження та медичного огляду за допомогою цифрових технологій.
  • Удосконалення питань оформлення військовослужбовцям довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) як за результатами проведення відповідного розслідування (службового чи спеціального), так і без його проведення.
  • Удосконалюються питання оформлення та направлення медичних документів між військовими частинами та закладами охорони здоров’я.

Очікується, що законопроєкт сприятиме розв'язання проблеми черг та зайвої бюрократії у ВЛК.

Обговорення законопроєкту

30 березня в ефірі Українського Радіо заявив член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, член депутатської фракції партії "Слуга народу" Федір Веніславський зазначив, що було окреме закрите засідання за участю представників громадськості та медичних працівників, які займаються діяльністю військово-лікарських комісій, де було ухвалено рішення напрацювати удосконалення в законодавстві.

У сучасний час, коли інформаційні технології використовуються, зокрема в ЦНАПах, коли людина отримує дистанційно номер і час, коли вона може прийти й отримати послугу, не може бути так, щоб військові, які тим паче поранені, проходили обстеження, очікуючи в довгих чергах. Тому ми напрацювали зміни до закону,
– пояснив Веніславський.

Також за його словами зміни скасують пересвідчення, якщо в медичній документації зафіксовано ситуацію, що людина невиліковно хвора або втратила кінцівку. Тобто людям не потрібно буде проходити комісію постійно.