Йдеться про "успішних психопатів" – людей з вираженими психопатичними рисами, які при цьому соціально адаптовані й можуть похизуватися досягненнями більш ніж в одній сфері життя.

Читайте також: Секс і брехня пов'язані: результати дослідження

До вибірки сербських психологів потрапили 212 осіб з різним досвідом роботи – від декількох місяців до десятків років. Вчені зосередилися на таких показниках професійного успіху, як посаду, зарплата, премії та суб'єктивна оцінка досягнень.

З психопатичних рис найважливішими виявилися брак емпатії та схильність до маніпуляцій.


Маніпуляції допомагають будувати кар'єру

Виявилося, що маніпулятори нерідко займають керівні посади, частіше отримують премії та високу зарплату, ніж люди, в яких відсутні ці риси.

Як правило, у маніпулятивних учасників була гарна освіта. Відсутність емпатії теж співвідносилось із отриманням бонусів і підйомом по кар'єрних сходах.

Відзначається, що люди сприймають маніпулятивність як лідерські якості й відносять її до впевненості у собі та харизми. Брак емпатії дозволяє працівникам зберігати незворушність в стресових ситуаціях. При цьому така психопатична риса, як імпульсивність, навпаки, заважає просуватися в кар'єрі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.