Дослідження вчених з Університету Південної Флориди показало, що травма батьків може бути успадкована наступним поколінням.

Увага Ефективні способи, які допоможуть тримати імунітет в тонусі

Як проводили дослідження

Науковці дослідили ДНК 59 жінок, яких розділили на 2 групи:

  • до першої групи ввійшли жінки, які були вагітні та жили в Руанді під час геноциду 1994 року, а також їхні діти. Жінки з першої групи були зґвалтовані, отримували погрози або бачили на власні очі вбивства.
  • до другої – представниці народу, які чекали дитину в той же період, але жили в інших частинах світу, і їхні діти.

Травма через покоління

Ці результати свідчать про те, що, на відміну від генних мутацій, хімічні "епігенетичні" модифікації можуть швидко реагувати на травму через покоління.

Епігенетика це до стабільні, але оборотні хімічні модифікації ДНК, які допомагають контролювати функцію гена. Вони відбуваються в коротші терміни, ніж ті, які необхідні для змін в основній послідовності ДНК,
– пояснила співавторка дослідження Моніка Уддін.

Чому важливі висновки

Попри те, що у цьому дослідженні вчені вивчали конкретно вплив геноциду в Руанді, воно підтверджує висновки попередніх робіт, які вказували на довгострокові наслідки від травматичних подій у житті вагітної жінки.

Це важливо для розуміння необхідності посилення зусиль для захисту безпеки й емоційного та психологічного благополуччя вагітних жінок.