"Люди, що нас оточують, родичі і друзі, можуть ситуативно бути психологічною підтримкою. Але це не вихід. Вони дають короткочасне полегшення, коли можуть вислухати. Але це не терапія. Крім того, чимало людей з нашого оточення – є токсичними для нас. Вони ламають нас", – наголосила лікар.
Читайте також: Як вберегти людей від самогубства
Ольга пояснює, батькам варто відмовитися від бажання виховувати "зручну" дитину. Така людина у дорослому віці не зможе стати лідером. Вона звикла бути слухняною. Вона чекає від суспільства тієї ж поведінки, яку давали батьки.
"У мене на консультації, зазвичай, батько каже: "Я його, негідника, зламаю! Воно, таке, вперлося!" І цей гнів у батькові аж кипить, що його самого треба заспокоювати. І я питаю: " А ви чуєте, що ви самі кажете? Ви готові свою дитину, єдиного сина, зламати, тільки тому, що вас бісить, що він робить те, що ви собі не могли дозволити, будучи підлітком". І він вражено: "Звідки ви знаєте?" А я бачу", – розповіла психолог.
Але, якщо батьки так собі дозволяють так ламати дитину, то уявіть, як це робить суспільство, – ще жорсткіше, відзначила фахівець. І потім у нас – загін алкоголіків під парканами. Бо вони не змогли себе реалізувати в дитинстві. Амбіції були – їх зламали, і все. А у дорослому віці вже ні на що не спроможна людина.
Читайте також: 75% українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги у сфері психічного здоров'я
Сьогодні у людей колосальна емоційна безграмотність. Є почуття, які людина не може висловити. Бо у родині це було табу для малої дитини. Ми часто вважаємо, що поплакати чи розлютитися значило – проявити слабкість.
"Дитина, зціпивши зуби, терпить. А потім – зуби фізично стираються. Так, у маленьких дітей з цієї причини стираються зуби. Ще одне – клинить щелепу. Є у тілі багато таких місць, які починають хворіти внаслідок таких затискань психологічних. Щоб бути фізично здоровим – треба бути і психічно здоровим. А для цього треба піклуватися про свою психіку: робити їй генеральне прибирання, передивлятися час від часу, що треба, а що ні в твоєму житті", – наголосила Ольга Плетка.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.