Що стосується методів роботи психолога і психотерапевта, то вони мають подібності та відмінності, розповів лікар-психотерапевт, психіатр-нарколог Арсеній Басе.

Читайте також: Як правильно обрати психолога та коли звертатися

Подібність в тому, що основні методи роботи обох фахівців базується на розмовах з пацієнтом. Існують різні рівні впливу в залежності від цілей і завдань (проблеми в міжособистісних відносинах, депресія, фобії, неврози й так далі).

Відмінність в методах роботи психолога від психотерапевта в тому, що у своїй роботі лікар-психотерапевт має право призначати супутню медикаментозну терапію для корекції психологічного стану, в разі такої необхідності.

Що стосується освіти, заведено розділяти психотерапевта і психолога за відсутністю університетської медичної освіти. Ця різниця критично тільки в тому випадку, коли потрібно призначення антидепресанти, транквілізатори та інших медикаменти, оскільки, психолог не володіє відповідними знаннями та не має юридичного права на їх призначення.

Обмежень на методи вербального впливу у психологів немає. Крім того, в психології існує напрямок медична психологія. Професіонал в галузі медичної психології має всі необхідні знання про психічні норми та патології, а також володіє методами психокорекційної роботи з ними.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.