Біохакінг – термін, який позначає прагнення зберегти здоров'я та продуктивність надовго. Біохакери добре сплять, багато рухаються, їдять здорову їжу та відмовляються від шкідливих звичок. Словом, роблять усе, що радять лікарі.

Також на тему Рак молодшає: чому так відбувається та як не захворіти на онкологію у 30

Але зазвичай їм цього мало – ще вони п'ють саморобні ліки і навіть намагаються змінити ДНК. Тому біохакінг вважають суперечливим напрямом медицини.

Що відомо про Браяна Джонсона

Браян Джонсон – підприємець із Каліфорнії. Він створив успішну компанію з обробки платежів та вигідно продав її. Компанія дісталася eBay за 800 мільйонів доларів. Однак життя в постійному стресі спровокувало у Джонсона зайву вагу, депресію та думки про смерть. Тоді він вирішив змінити своє життя і став знаменитим біохакером.

Спочатку він боровся зі шкідливими звичками. А потім захопився дослідженнями та експериментами щодо оздоровлення організму. Наразі він випускає шоломи, які аналізують активність мозку. А ще керує проєкт Blueprint. На сайті можна прочитати ідеологію Джонсона та протокол здорового способу життя, якого він дотримується. Прочитати протокол і дотримуватись його можна безкоштовно – жодної плати за знання біохакер не вимагає.

За словами Джонсона, завдяки протоколу Blueprint, а ще роботі цілої команди лікарів йому вдалося повернути собі молодість. У свої 45 років він живе у тілі 18-річного юнака. Так свідчать результати численних обстежень, якими пройшов біохакер.


Бізнесмен веде здоровий спосіб життя / Фото Magdalena Wosinska

Як мільйонеру вдається виглядати на 18 у 45

Насамперед варто сказати, що Браян займається омолодженням не один. У цьому йому допомагає команда лікарів. Журналісти пишуть, їх близько 30.

Керує процесом Олівер Золман – лікар регенеративної медицини, який закінчив з відзнакою Королівський коледж у Лондоні. Лікар –власник компанії, яка розробляє програми омолодження пацієнтів. І Браян Джонсон – один із них. Отже, з чого складається протокол омолодження, якого дотримується біохакер Браян Джонсон:

  • обмеження калорійності їжі – мільйонер споживає не більше двох тисяч калорій на добу та дотримується веганської дієти;
  • прийом біологічно активних добавок – до раціону входить 100 таблеток на день з різними речовинами;
  • регулярна фізична активність Браян виконує 25 вправ за годину тренування щодня, а тричі на тиждень займається високоінтенсивними навантаженнями;
  • строга гігієна сну – чоловік лягає спати в один і той же час, за годину до сну відпочиває і носить маску, яка захищає його від синього світла;
  • постійна перевірка здоров'я – біохакер відомий тим, що зробив 33537 знімків свого кишечника. Кожну частину свого тіла Браян досліджує – наприклад, він з'ясував, що довжина його вій коротша, ніж у середньому в людей;
  • світлотерапія всього тіла – щотижня Джонсон проходить сеанси лазерної, світлової терапії та фотоомолодження IPL всього тіла;
  • підрахунок нічних ерекцій – чоловік рахує кількість нічних ерекцій за допомогою спеціального приладу.

Чи потрібно жити як Браян

Браян Джонсон намагається на своєму прикладі зрозуміти, чи можна повернути молодість. У нього є команда лікарів та гроші, щоб займатися цим. Частину його способу життя можна сміливо повторювати – налагодити сон, фізичну активність та харчування. Але пити нескінченну кількість БАДів та регулярно перевіряти здоров'я не потрібно.