Розшифровкою нежитю поділилася лікарка Анна Котович.

До теми: Як відрізнити кір від краснухи: основні симптоми

 • Прозорий колір
  Зберігайте спокій, адже це цілком нормальний колір слизу і ніяких причин для тривоги немає. Але варто зазначити, що він також може бути й симптомом алергії, реакцією на холодне чи сухе повітря або першою ознакою застуди.
 • Каламутний або білий
  Найчастіше це ознака вірусної застуди, але деколи його винуватцем можуть стати сухе повітря або деякі продукти, такі як: молочка, кава, чай, алкоголь.

Що означає колір нежиті
При тривалому нежитю варто звернутися до лікаря / Unsplash

 • Жовтий
  Може бути ознакою бактеріальної інфекції, але віруси теж можуть іноді викликати такі зміни носового слизу. Під час застуди носовий слиз спершу водянистий і прозорий, а згодом густіє та набуває жовтого чи зеленого відтінку. Білі кров'яні клітини імунної системи поспішають на допомогу, щоб боротися і знищити ворога. Після того, як клітини зробили свою роботу, вони змиваються зі слизом, й тоді він набуває жовтого кольору.
 • Зелений
  Або організм використовує велику кількість білих кров'яних тілець для боротьби з інфекцією й вони гинуть, або організм програє битву і приєдналася бактеріальна інфекція.
 • Рожевий або червоний
  Рожевий або червоний носовий слиз ознаки кровоточивості, яка часто може виникнути після застуди.
 • Коричневий
  Коричневий нежить може виникнути через вдихання бруду.
 • Чорний
  Може сигналізувати про грибкову інфекцію.

Під час нежитю пийте більше рідини, використовуйте сольові розчини для промивання носа та вмикайте зволожувач повітря. У будь-яких незрозумілих ситуаціях варто звернутися до лікаря.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.