Експерименти британських дослідників показали, що люди з розвиненою емпатією запам'ятовують обличчя набагато краще тих, кому емпатії не вистачає, пише Medicalxpress.

Читайте також: Не міф: підтвердили ознаку, яка свідчить про високий інтелект

Крім того, хороша пам'ять на обличчя корелює з низьким рівнем тривожності. Психологи з Єгипту і Великобританії наполягають, що жінки краще за чоловіків запам'ятовують обличчя оточення.

Жінки краще запам'ятовують обличчя
Жінки краще запам'ятовують обличчя

Нещодавно вчені вирішили перевірити, як ця здатність пов'язана з екстравертністю та інтровертністю. В одному з попередніх досліджень взяли участь 20 яскраво виражених екстравертів та 23 типових інтровертів. Їх вибрали з 339 добровольців. Виявилося, що екстраверти значно краще інтровертів запам'ятовують обличчя.

У новому дослідженні брали участь 100 добровольців з різними показниками за шкалою екстраверсії. Піддослідним показували фотографії знаменитостей і просили назвати ім'я людини на знімку і повідомити про нього додаткову інформацію. В іншому завданні учасникам потрібно було порівняти кілька фотографій і спробувати вгадати, чи на них різні люди або ті самі.

Екстраверти краще впоралися з тестом по знаменитостях, другий тест не показав вагомої кореляції.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.