Колір шкіри

Колір шкіри людини залежить від безлічі факторів: віку, статі, етнічної приналежності, спадкових та індивідуальних особливостей будови (наприклад, тим, як глибоко розташовані кровоносні судини). Але деякі відтінки можуть викликати занепокоєння щодо стану здоров'я.

Також на тему: Що робити, коли підвищилася температура

Так, блідість шкіри та слизових може свідчити про наявність анемії, а поява синюватого забарвлення може бути пов'язане зі зниженням насичення крові киснем. Жовте забарвлення може бути ознакою проблем з печінкою та жовчовивідними шляхами (особливо, якщо це слизова оболонка та білки очей). А постійне почервоніння шкіри без інших факторів, які могли б це пояснити, може бути свідчити про необхідність здачі аналізу крові та оцінки кількість еритроцитів та рівня гемоглобіну.

Текстура шкіри

Це ж стосується і локальних утворень – різних плям, бульбашок, вузлів, родимок, особливо, якщо вони з'явилися вперше. Випадання волосся – частий супутник порушення функції щитовидної залози, а проблеми з нігтями можуть дозволити запідозрити розвиток грибкової інфекції. Візит до дерматолога може допомогти вам розвіяти побоювання чи навпаки, своєчасно розпочати лікування будь-якого захворювання.

Недостатньо інформації

На жаль, нині не можна зробити однозначного висновку про стан здоров'я, ґрунтуючись лише на зовнішніх показниках. Крім того, найчастіше ми приписуємо людям із зайвою вагою серйозніші проблеми зі здоров'ям, ніж людям, які здаються нам худими.

Проте, здоров'я – комплексний показник, пов'язаний із нашим харчуванням, фізичною активністю та впливом генетичних факторів. Тому варто сконцентруватися на тому, що відбувається саме з вами, чи є у вас симптоми та ознаки захворювань і не оцінювати людей ґрунтуючись виключно на їхній зовнішності.