Дослідження впливу роботи на тривалість життя провів професор Квебекського університету Роберт Валлерданд.
Він створив шкалу пристрасті до роботи, за допомогою якої можна оцінити рівень людського ставлення до улюбленого виду діяльності.
Таким чином, ті, хто мають "гармонійну пристрасть", можуть по-справжньому любити роботу, але в той же час вони здатні залишити її, оскільки "незважаючи на важливість, робота не є основною частиною їх особистості".
"Всеохоплююча пристрасть" існує в людях, у яких почуття власної гідності і власна ідентичність прямо пов'язані з роботою або захопленням. Невдала гра на баскетбольному майданчику може підірвати особисту самооцінку пристрасного гравця.
Невдача в улюбленій роботі сприймається людиною зі всепоглинаючою пристрастю як величезна поразка і навіть загроза.
Загроза можливого провалу мотивує цих людей дуже серйозно підходити до всіх завдань. Але з часом негативні аспекти видно все більше.
"Страх невдачі може допомогти вам, якщо ви починаєте нову роботу і повинні продемонструвати хороший результат. Але таке ставлення веде до виснаження, збільшує стрес і знижує тривалість життя", - коментує дослідник.
До слова, майже половина населення України не хоче досліджувати стан свого здоров'я навіть під час безкоштовних оглядів, які Міністерство охорони здоров'я організовує за місцем їхнього проживання.