До того ж, при прикордонному розладі особистості часто зустрічається антисоціальна поведінка, самопошкодження і підвищений ризик суїциду, розповів психотерапевт Сергій Кістеньов.

Читайте також: Зробили прорив в діагностиці біполярного розладу

Причини прикордонного розладу особистості

Генетика. ПРО має доведений спадковий фактор. Правильніше буде сказати схильність. Як і у шизофренії, у ПРО немає єдиного гена, який відповідає за розвиток розладу, але вплив генетики незаперечно.

Нейрофізіологія або як це працює? Під час численних досліджень при використанні нейровізуалізації (МРТ) порівняли пацієнтів з ПРО і здорову контрольну групу. Були виявили аномалії:
Зменшення рівня серотоніну;
Зменшення обсягу гіпокампу, мигдалини та інших областей медіальної скроневої частки головного мозку.
Поведінка пацієнтів і їх симптоми – це продукт особливої ​​будови їх мозку.

Прикордонний розлад особистості виникає через порушення діяльності мозку
Прикордонний розлад особистості виникає через порушення діяльності мозку

Вплив середовища. Тут дуже багато різних міфів. І попри появу даних нейровізуалізації, вони чомусь все ще живі. Найчастіший міф – це вплив на появу ПРО дитячої травми. Дійсно, дослідження свідчать, що в анамнезі у людей з ПРО були випадки насильства в сім'ї, але знову ж таки, не у всіх без винятку. Випадок дитячої травми може лише спровокувати та пробудити спадкову схильність до ПРО, але це не причина його розвитку. Вся справа в мозку.

Чому це важливо?

Коли ми говоримо про діабет, ми не вважаємо, що за допомогою сили волі можна змінювати рівень інсуліну. ПРО – це не примха і не лікується "вихованням", з ним потрібно вчитися жити.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.