Для того, щоб заснути швидко, потрібно слідувати лише двом правилам 6/30. Перше: не вживайте кофеїн за 6 годин до сну, друге: не використовуйте гаджети за 30 хвилин до сну.

Читайте також: Чим небезпечний довгий сон: дослідження вчених

Кофеїн

Вчені вивчили ефект від вживання кофеїну прямо перед сном, за три і за шість годин до сну. Згідно з дослідженням, вживання кофеїну за шість годин до сну дозволить заснути без проблем. Якщо ж ви вживаєте його пізніше, наприклад, за дві години, то у вас буде порушений сон – ви будете довго лежати в ліжку, або часто прокидатись.


Не вживайте каву за шість годин до сну

У великих кількостях кофеїн міститься, звичайно, в каві. Саме цей напій заслужив звання підбадьорливого. Тому пити його краще вранці.

До речі, невелика доза кофеїну в зеленому та чорному чаях. Тому їх не рекомендується пити перед сном. А ось трав'яні настої не порушать ваш режим.

Гаджети

Блакитне світло від екрану смартфона, ноутбука або будь-якого іншого гаджета гальмує вироблення мелатоніну – гормону сну. Яскраве освітлення посилає організму сигнал про те, що спати ще рано.

До того ж перед сном потрібно відпочивати. Переглядаючи соцмережі, відповідаючи на робочі листи або дивлячись телевізор, ви навантажуєте свій мозок.


За півгодини до сну вимкніть смартфони, ноутбук та телевізор

Найкраще відсторонитися від технологій за годину до сну. Але й півгодини буде цілком достатньо, щоб організм налаштувався на відхід до сну. В цей період краще почитати книгу або прийняти не гарячий душ.