На гостру респіраторну вірусну інфекцію дорослі в середньому на рік хворіють 2-3 рази, діти – 6-8 разів, передає Lifehacker.

Хоч і вакцинація не гарантує абсолютний захист від хвороби, та все ж від грипу можна зробити щеплення. А от з застудою так не вийде.

Читайте також: Сезон грипу в Україні: симптоми та профілактика в інфографіці

Зі слів фахівців, від грипу та застуди не захищають:

1. Противірусні препарати з ефектом плацебо.

2. Безрецептурні імуностимулятори, адже їхня ефективність теж науково не доведена.

3. Часник не знижує інфекцію, як вважає народна медицина.

4. Медична маска потрібна лише хворим. Вона створює бар'єр, який не дає вірусам поширюватися у повітрі і захищає оточуючих. Але здоровій людині медична маска не потрібна, вона її ні від чого не врятує.

5. Вітамін С допомагає знизити інтенсивність симптомів, якщо ви вже захворіли. Але він не захищає від інфекції здорову людину. Тому пити чай з лимоном і їсти аскорбінку варто хіба що для задоволення.

Що діє у боротьбі з грипом та застудою? Дуже прості побутові звички.

1. Регулярно та ретельно мийте руки з милом – так змиваються з шкіри небезпечні частинки і не дають їм потрапити в організм.

2. Зробіть щеплення від грипу – якщо його зробити вчасно, імунітет до вірусу виробляється протягом двох тижнів.

3. Уникайте контактів з хворими та менше перебувайте у людних місцях під час сезону застуд.

4. Робіть вологе прибирання, адже мікроби осідають на всіх поверхнях і зберігають свою активність: на підлозі, столах, ручках дверей і книжкових полицях.

5. Дезінфікуйте і провітрюйте приміщення – віруси гинуть у чистому прохолодному повітрі.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.