У кожного третього є неврологічні ускладнення

Вчені дотепер не можуть пояснити причин, чому ускладнення коронавірусу зберігаються навіть після одужання. Особливо це стосується неврологічних ускладнень, які спостерігаються чи не у кожного третього пацієнта з COVID-19. Найчастіше вони проявляються тривалим відчуттям втоми, "туманом" в голові і порушенням когнітивних функцій.

До теми Підтвердили перший випадок запалення мозку після легкої форми коронавірусу

Вчені знайшли нове пояснення

Команда з Гетеборзького університету вирішила вивчити, як змінюються показники біомаркерів крові, які пов'язані з ушкодженнями центральної нервової системи.

Попередні праці уже вказували на те, що у пацієнтів з найбільш важкою формою COVID-19 в гострій фазі в крові визначаються біомаркери, які вказують на ушкодження центральної нервової системи.

Тепер же вчені провели дослідження за участі 100 людей з легкою, середньою та важкою формою COVID-19. Зразки їх крові проаналізували під час хвороби, а також через 3 і 6 місяців після одужання.

У перспективі функції мозку відновлюються

Ці показники повернулися в норму при наступних оцінках, хоча 50% учасників скаржилися хоча б на один симптом протягом півроку.

Найчастіше до симптомів відносили швидку втому, порушення пам'яті, відсутність концентрації. Примітно, що тяжкість хвороба не визначала відмінностей в частоті симптомів.

Подальші дослідження повинні підтвердити наявність неврологічних симптомів внаслідок і визначити їхню справжню причину,
– заявила авторка дослідження.

Вчені резюмували, що це свідчить про відсутність пошкоджень тканин мозку і високі шанси на одужання.

Водночас нещодавно вчені опублікували дослідження з дещо іншими даними.

Зокрема, дослідники з Каліфорнійського університету повідомили про перший випадок васкуліту у молодої здорової пацієнтки, яка деякий час після інфікування не скаржилася на головні болі, порушення настрою або зниження когнітивних функцій.

Детально Підтвердили перший випадок запалення мозку після легкої форми коронавірусу