Ускладнення почалися через 2 – 3 тижні. Через ураження мозку у дівчини порушились моторні функції.

До теми У перехворілих на коронавірус порушена важлива нервова реакція

Попередні дослідження вже вказували на те, що COVID-19 провокує запалення і пошкодження кровоносних судин в головному мозку у деяких пацієнтів. Найчастіше це траплялося у літніх людей й такі події супроводжувались відразу декількома неврологічними симптомами.

Але науковці з Каліфорнійського університету повідомили про перший випадок васкуліту у молодої здорової пацієнтки, яка деякий час після інфікування не скаржилася на головні болі, порушення настрою або зниження когнітивних функцій.

Що відомо про пацієнтку

  • Після того, як у дівчини виявили COVID-19, вона відчувала себе задовільно,
  • Перші симптоми вона відчула через 2 – 3 тижні. Вона скаржилась на ускладнення руху в лівій нозі, а також на загальну слабкість на лівій стороні тіла,
  • МРТ виявило декілька ушкоджень в областях головного мозку, які відповідають за моторну функцію в лівій стороні тіла,
  • Під час біопсії виявили запалення кровоносних судин головного мозку і хребта.

Це перший підтверджений біопсією випадок васкуліту у молодої й здорової людини після легкої форми COVID-19. Наші результати повинні бути корисні лікарям для оцінки потенційних ризиків у цієї групи населення,
– заявила одна з авторок роботи Дженніфер Грейвс.

Як проходило лікування

Тривала терапія складалась з прийому кортикостероїдів та імуносупресивних препаратів. Покращення без нових ознак пошкоджень відзначили лише через пів року. Пацієнтка досі продовжує лікування.