МОЗ не давало рекомендацій щодо носіння масок дітьми у дитячих садках, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 23 травня, повідомляє 24 канал.

До теми Дитсадки запрацюють з 25 травня: в МОЗ затвердили правила

У рекомендаціях МОЗ для дитячих садочків та закладів такого типу немає пункту про обов'язкове носіння захисних масок.

З 25 травня ми справді даємо можливість відновити роботу дошкільних навчальних закладів, якщо це дозволяє епідемічна ситуація в регіоні. В наших рекомендаціях немає вимоги, щоб діти постійно перебували в масках,
– заявив Максим Степанов.

Водночас міністр закликав уважніше читати вимоги та рекомендації й закликав ЗМІ не поширювати неправдиву інформацію. За його словами, вони достатньо "чіткі й зрозумілі".

Нагадаємо, що ще 21 травня під час брифінгу у Чернівцях Степанов сказав, що вихователі повинні стежити за виконанням протиепідемічних вимог дітьми. Зокрема, це стосувалося і носіння масок. Міністр пояснив, що це для того, аби діти мали менший ризик зараження та не заразили старших членів своїх сімей.

Звичайно, достатньо важко 3-4-річній дитині сказати: "ти повинна виконати перше, друге, третє, четверте" і розраховувати на її свідомість. Але для цього і є вихователі, які повинні за цим слідкувати,
– сказав тоді він.


Рекомендації для роботи дитсадків під час епідемії коронавірусу / Інфографіка 24 каналу