Втім, уже після результатів міжнародних досліджень можна буде говорити про ймовірне посилення імунітету вакцинованих китайським препаратом CoronaVac третім щепленням. Про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Увага Будуть привілеї: для вакцинованих від COVID-19 українців можуть послабити карантин

Бустерна доза

Він зазначив, що зараз немає спільного бачення того, який алгоритм ревакцинації вибрати на наступні періоди. І додав, що уряди деяких країн розглядають, і вже на серйозному рівні ухвалюють рішення про введення "бустерної дози".

Ігор Кузін – головний санітарний лікар

"Міністерство охорони здоров'я України ухвалює подібні рішення, спираючись на результати міжнародних досліджень, рекомендації виробника вакцини й аналізу аналогічного досвіду інших держав".

Чому Україна не проводить такі дослідження

Кузін наголосив, що Україна не проводить такі дослідження самостійно. Зазвичай вони не ініціюються державою, зокрема через можливий конфлікт інтересів з виробником в сфері закупівель лікарських засобів.

"Переважно, такі дослідження ініціює фармацевтичний сектор", – розповів головний санітарний лікар. І наголосив, що очікуватимуть на міжнародні результати, щоб остаточно зрозуміти, чи колотимуть українців бустерною дозою і створити власну стратегію ревакцинації.

Увага В США можуть застосовувати третю дозу вакцини проти СOVID-19