До такого висновку прийшла міжнародна група вчених з Великобританії, Іспанії та Австралії, пише The Guardian.

Читайте також: 6 хвороб тіла та мозку, які потрібно лікувати одночасно

Вчені проаналізували раціон майже 33 тисяч людей з п'яти різних країн, щоб встановити зв'язок між фастфудом і депресією. Дієту зі шкідливої їжі дослідники називають "запальною".

При харчуванні переважно жирною та солодкою їжею, в організмі може виникнути системне запалення, що впливає не лише кишківник, а й на весь організм.

"Запальні" молекули можуть впливати на розділи мозку, що відповідають за настрій людини.

Дослідники стверджують, що незбалансований режим харчування може не просто посилити депресію або прискорити її розвиток, а й стати першопричиною захворювання.

На думку вчених, захиститися від однієї з найпоширеніших психічних хвороб допоможе середземноморська дієта: риба, овочі, фрукти, горіхи.

Жирна та солодка їжа призводить до депресії
Жирна та солодка їжа призводить до депресії

Проте професор метаболічної медицини Університету Глазго Нейвід Саттар заявив, що зі слабким психічним здоров'ям схильні погано харчуватися і ніяка дієта на них просто не подіє.

Що таке депресія? Це психологічний стан, яким описують пригнічений настрій, симптоми та синдроми афективних розладів. Перебіг депресії пов'язаний з низьким рівнем серотоніну в мозку людини. Депресію лікують медикаментозними та психологічними методами.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.