Про це розповів керівник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

До теми Як викликати швидку під час блекауту

"У день чергової масованої ракетної атаки (16 грудня – 24 канал), в Полтаві провели унікальну операцію. Це перший досвід для полтавських лікарів", – написав Лунін.

Робота полтавських лікарів: дивіться відео

Що відомо про хворобу

У Полтавській ОВА розповіли, що гіпертрофічна кардіоміопатія є генетичною хворобою, яка спричиняє раптову смерть. Лікарі оперували зупинене серце із застосуванням штучного кровообігу.

Схема операції полягає в тому, щоб звільнити вихід із серця, бо кров не може нормально потрапити в аорту. Є недостатність одного з клапанів. Наше завдання було не лише зменшити кількість серцевого м'яза, а й зробити реконструкцію мітрального клапана, – сказав кардіохірург Костянтин Руденко.

Він додав, що фахівці інституту Амосова приїздять до Полтави, щоб навчити новітніх методів кардіохірургії.

Лікарі рятують дітей на Харківщині

У Харківському регіональному перинатальному центрі рятують дітей, які народилися передчасно та не можуть самостійно дихати. Малюкам життєво необхідна електроенергія, оскільки їм потрібен догляд і штучна вентиляція легень.

У лікарні є генератори, але перехід з основного живлення на додаткове займає час. Коли зникає електроенергія, то медики борються за життя кожної дитини.

"Це критично важливі хвилини. Апаратура в цей час не працює, і ми повинні або "дихати" руками, або шукати тих, хто нам допомагає, коли рук нашого персоналу не вистачає", – розповіла завідувачка лікарні та неонатологиня Ірина Кондратова.