Про це пишуть на Health із посиланням на Proceedings of the National Academy of Science.

Дослідники з Університету Британської Колумбії опитали понад 6 тисяч дорослих осіб зі США, Данії, Канади та Нідерландів, де учасники мали відповісти на питання, чи часто вони "купують" собі вільний час, чи часто відчувають стрес через його брак, який склад їхньої родини і наскільки вони в цілому задоволені своїм життям.

Читайте також: Чи можна купити щастя: відповідь вчених

Науковці припускали, що зв'язок між змогою купити собі вільний час та щастям можна буде виявити лише в заможніших людей, проте подібний ефект вони побачили в усіх учасників дослідження. Подібний експеримент також провели і американські вчені, де запропонували 60 піддослідним за один раз витратити певну суму грошей на щось, що допоможе їм заощадити час, а через тиждень, таку ж суму, на якусь річ.

Як і підозрювали дослідники, більше задоволення учасники отримали в першому випадку.

Люди, які наймають прибиральницю або платять сусідському малому, щоби той покосив їхню галявину, можуть почуватися так, ніби вони ліниві. Але отримані нами результати вказують на те, що купівля часу має такий самий позитивний вплив на щастя, як наявність більшої кількості грошей,
– підкреслив психолог Ешлі Вільямс із Гарвардської школи бізнесу.

Проте психологи попереджають, що постійного вкладання грошей у такі речі можуть згодом нашкодити їй. Адже тоді людина може повірити в те, що вона не в змозі, за потреби, самотужки з усім упоратися.