Це неприємна новина для Дональда Трампа, який майже у кожному своєму виступі звеличує препарат за його "чудодійну дію" проти коронавірусної інфекції.

Також на тему: Плаквеніл проти коронавірусу: препарат, яким лікуватимуть українців

Ліки вже використовуються в лікарнях різних країн світу як експериментальний препарат. Деякі з досліджень координуються Всесвітньою організацією охорони здоров'я, яку Дональд Трамп перестав фінансувати.

Вчені сподівалися, що препарат може працювати шляхом контролю імунної системи та допомагає уникнути цитокінінового шторму. Через нього легені пацієнтів відмовляють.

Нове китайське дослідження

Китайські вчені розповіли, що гідроксихлорохін давали 75 хворим на COVID-19 в лікарнях, в контрольній групі перебувало таке ж кількість пацієнтів, які не отримували цих ліків.

Протягом двох-трьох тижнів лікарі оцінювали перебіг хвороби в обох групах. 85,4%, які отримували антималярійний препарат, вилікувалися від коронавірусу через 4 тижні.

У контрольній групі таких було 81,3% – не суттєва різниця. Однак у першій групі препарату не вдалося пом'якшити симптоми. Крім того, в учасників першої групи розвивалися ускладнення з серцем.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.