Коли переводять годинник

25 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинника перевели на годину назад. Тепер ми зможемо спати на годину довше, але зміна режиму створює додатковий стрес для організму. Що робити, щоб зменшити вплив переведення годинника – розповідає 24 канал.

Також на тему 5 міфів про здоровий спосіб життя, у які вірить більшість

Чому переводять годинник

Переведення годинника вперше провели Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. У СРСР почали переводити стрілки годинників уперше лише в 1981 році.

Більшість країн світу не переводить годинників: 160 проти 110. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати перехід на зимовий час, але це не сподобалося громадськості й ухвалену постанову скасували.

Як впливає переведення годинника на здоров'я

Для багатьох людей, які не мають проблем зі здоров’ям, такий перехід не нестиме серйозної загрози. Але все одно уникайте додаткових стресів і навантажень.

Більшість людей може не турбуватись через перехід на зимовий час
Більшість людей може не турбуватись через перехід на зимовий час / Фото Unsplash

Сонячне світло є одним з основних факторів, який керує добовими ритмами людини. Оскільки стійкість добових ритмів є важливим для багатьох біологічних процесів людини. Дослідники виявили, що переведення годинника може мати певні негативні наслідки для здоров’я.

Негативні наслідки переведення годинника

  • порушення сну;
  • порушення серцево-судинної функції;
  • зміни в емоційному стані (в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків).

Найбільшу загрозу від переходу на зимовий час мають люди з серцево-судинними хворобами. Дослідження вказують, що після зміни часу збільшується ймовірність настання серцевого нападу.


Як впливає перевод годинника на організм / Фото pexels

Як зменшити вплив переведення годинника

  • Сон – це найкращий спосіб захиститись від негативних наслідків. Підготуйте свій організм. За кілька днів до майбутнього переведення лягайте раніше хоча б на 15 – 30 хвилин. Уникайте в цей період денного сну.
  • Прогулянка. Сонячне світло допоможе призвичаїтись до змін.
  • Уникайте стресу та перевтоми. Важливі справи краще перенести на інші дні.
  • Харчуйтесь правильно.