Доповідач ООН Томаш Охеа Кінтана заявив, що пандемія COVID-19 посилила продовольчу кризу у КНДР, внаслідок чого деякі громадяни вже почали голодувати, повідомляє CNN.

До теми Північна Корея заявила про розрив усіх ліній зв'язку з Південною Кореєю: причина

За словами Кінтана, внаслідок того, що КНДР закрила свої кордони з Китаєм, це "посилило продовольчу кризу, зруйнувало транскордонну торгівлю і скоротило доходи торговців".

Доповідач ООН просить Раду Безпеки ООН переглянути санкції щодо Північної Кореї через продовольчу кризу, що настала в комуністичній країні.

Також Кінтана закликав міжурядові організації забезпечити Північну Корею продовольчими товарами, аби запобігти масовому голоду в країні.

Що відомо про коронавірус у КНДР

  • 21 січня КНДР закрила свої кордони для усіх країн, а 30 січня оголосила про введення надзвичайного стану та створення штабу боротьби з епідемією. Від початку пандемії й до нині влада спростовує будь-яку інформацію про випадки захворювання на COVID-19 в країні та заявляє, що хворих у КНДР немає.
  • Попри це, ще у лютому у Північній Кореї закрили абсолютно усі школи, а у березні Кім Чен Ин розпорядився про будівництво нових лікарень.
  • 10 травня у головній газеті КНДР "Нодон Сінмун" вийшла стаття, у якій такі рішучі заходи пояснили тим, що Трудова партія Кореї "вважає життя і здоров'я мешканців пріоритетом країни".
  • 23 квітня Південна Корея повідомила, що у солдата північнокорейської армії, якого застрелили при спробі перебратися через річку Туманган до Китаю, виявили коронавірус.