За останні 50 років жоден новий клас ліків для боротьби з грамнегативними бактеріями не був схвалений Управлінням з контролю за продуктами харчування і ліками, повідомляє Nature.

До теми: Небезпека вейпінгу: Apple долучилась до боротьби

Для боротьби з грамнегативними патогенами важко знайти антибіотики, адже такі бактерії мають додаткову зовнішню мембрану, яка утримує антибіотики від проникнення всередину клітини.

Декілька років тому дослідники виявили молекулярні особливості, які дозволяють антибіотикам долати цей бар'єр. Тепер вчені дозволили спробувати зробити це кожному і створили додаток eNTRyway.


Додаток, що прогнозує ймовірність накопичення маломолекулярних речовин в грамнегативних бактеріях

Він швидко оцінює потенційні сполуки і визначає, чи мають вони ті молекулярні характеристики, які дозволять перетнути мембрану і накопичуватися всередині грамнегативних бактерій.

Ще додаток може вказати на способи модифікації наявних ліків, аби було простіше перетворити їх у "вбивць" грамнегативних патогенів.

За допомогою eNTRyway дослідники виявили 60 нових сполук, які працюють проти грампозитивних бактерій, а також можуть використовуватись для знищення грамнегативних мікробів. Фахівці сподіваються, що новий механізм зможе відкрити безліч ліків для боротьби антибіотикорезистентними інфекціями.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.