Зміна смертної кари на довічне ув'язнення
Сабіров відбував покарання за ґратами протягом 26 років. Судова колегія з кримінальних справ Дніпропетровського обласного суду спочатку призначила йому смертну кару, але у 2000 році замінили її на довічне ув'язнення.
Також на тему В Києві врятували хлопчика, який проковтнув 20 магнітів
В 1997 році, коли Сабіров був засуджений, Україна встановила мораторій на виконання смертних вироків. Через два роки Конституційний Суд визнав, що таке покарання є неконституційним. Відтоді можливість встановлення смертної кари в Україні заборонена. Зараз Білорусь – єдина європейська країна, де досі існує смертна кара.
У лютому "Харківська правозахисна група" зазначила, що 58-річний Сабіров, у якого діагностували рак четвертої стадії, був позбавлений можливості отримати належне лікування. Він щодня відчував нестерпний біль, оскільки лікарня, в якій він перебував, не мала ліцензії для використання потужних знеболювальних препаратів.
Звільнення з вʼязниці
Правозахисники вказали, що в’язнів з онкологічними захворюваннями можуть звільнити через погіршення стану здоров’я. Але 20 листопада Коломийський міськрайонний суд відхилив клопотання про звільнення Сабірова.
Однак адвокатка Ганна Овдієнко подала апеляцію до Івано-Франківського апеляційного суду і він скасував рішення першої інстанції, і 14 лютого Коломийський міськрайонний суд прийняв рішення про звільнення Сабірова.
Це втретє за історію незалежної України, коли засудженого до довічного терміну звільняють через стан здоров’я. При цьому в "Харківській правозахисній групі" наголосили, що мінімум п'ять осіб, які страждали від раку, померли в ув'язненні.