Бутират натрію або натрієва сіль γ-оксимасляної кислоти – лікарський засіб, який використовують в неврології, анестезіології та офтальмології. На вулицях його використовують, як наркотичну речовину, більше відому як "бутират", розповідає 24 канал.
До теми Олексій Навальний перебуває у глибокій комі через ймовірне отруєння: все, що відомо
Оксибутират натрію в медицині
Досліджувати оксибутират натрію почали у 60-их роках. Тоді виявилось, що він є ефективним для лікування денної сонливості, боротьби з алкоголізмом і абстинентним синдромом. Тоді ж помітили, що він підвищує ефективність знеболювальних засобів і може полегшити біль під час пологів.
Хімічна сполука натрієвої солі γ-оксимасляної кислоти / Фото: Вікісховище
Згодом стало відомо, що ця речовина може стимулювати вироблення гормону росту, який сприяє зменшенню кількості жиру і нарощуванню м'язової маси. Внаслідок цього оксибутират швидко став популярним і вже з 80-их років існував на ринку під виглядом біодобавок.
В Україні та Росії натрієва сіль γ-оксимасляної кислоти входить до списку психотропних речовин, обіг яких обмежено. Разом з тим, в обох країнах оксибутират є важливим лікарським засобом. Він застосовується в неврології, анестезіології, офтальмології. Також ця речовина досі залишається ефективною для лікування абстинентного синдрому, алкогольної залежності й під час первинної допомоги пацієнтів з відкритокутовою глаукомою.
Оксибутират натрію використовують в українській медицині / Фото: Компендіум
Негативні наслідки прийому оксибутирату натрію
Впродовж цілих 30 років дослідники повідомляли лише про позитивний ефект цієї речовини. Лише у 90-их стало відомо про негативні її властивості.
Виявилось, що натрієва сіль γ-оксимасляної кислоти здатна викликати приємні відчуття та викликає залежність, а ось передозування нею має вкрай небезпечні наслідки для здоров'я.
Через психотропні властивості оксибутирату, багато людей почали вживати його як наркотик, більш відомий як "бутират". Він викликає стійку залежність, а наслідки для організму – швидкі та руйнівні.
- Ускладнене дихання,
- Амнезія,
- Втрата свідомості,
- Кома,
- Смерть.