Наразі мода на натуральну їжу докотилася до Польщі. Тамтешні фахівці кажуть, колись у східній Європі комунізм разом із підприємництвом знищив різноманітність. Нині авторська їжа набуває неабиякої популярності.

Аби порахувати усі тутешні смаколики треба мати кілька сотень пальців, жартує Кароль Маєвський. Запевняє, особливо це стосується його фірмових наливок. Їх він робить майже усе життя.

З Вірменії до Польщі Руслан Турусян діставався 14 годин. На двох літаках, потязі та машині. І все це, аби показати автентичні вірменські харчі у Європі. Особливо цей сир виготовлений за стародавньою технологією.

Читайте також: Новий тренд в Україні: еко-готелі та органічна їжа

З Вірменських гір до засніжених Альп за пару хвилин. Антон Гюва продає австрійські сири. Та розповідає, що і з чим смакує.

Ідея цього фестивалю народилася в Італії понад 10 років тому, кажуть організатори. Це своєрідна "тусовка" виробників де вони можуть показати свої продукти. Минулого року збиралися на Балканах. До Кракова приїхали представники Болгарії, Угорщини, Чехії, Австрії, Німеччини, Італії та України.

Коли у Польщі відкрилися кордони, то люди захоплювалися диковинною їжею із заходу. Адже усе було незвично гарно запаковано та красиво виглядало. Наразі ж поляки повертаються до натуральних продуктів від невеличких підприємств, пояснюють фахівці. І радять робити це й українцям.