Міжнародне занепокоєння

Зокрема, у Міністерстві охорони здоров'я Британії зазначили, що новий варіант з високою ймовірністю широко поширився за межі Ботсвани та ПАР.

Радимо прочитати Має надзвичайну кількість мутацій: що наразі відомо про новий штам коронавірусу

Ми стурбовані тим, що новий штам коронавірусу може становити значно більший ризик для здоров'я населення. Тому вирішити вжити нових обмежувальних заходів, аби запобігти його поширенню до нашої країни з Південної Африки,
– сказав Саджид Джавід.

Чому штам становить небезпеку

Міністр зазначив, що в країні поки не зафіксували жодного випадку інфікування південноафриканським штамом. Водночас наголосив на необхідності посилення карантинних заходів, оскільки новий варіант може бути значно стійкішим до дії наявних вакцин.

Де зафіксували новий штам

Сьогодні, 26 листопада, в Ізраїлі повідомили про те, що в країні виявили новий штам коронавірусу B.1.1.529, який на початку тижня зафіксували у Південній Африці. Прем'єр-міністр Нафталі Беннетт заявив, що Ізраїль перебуває на межі надзвичайної ситуації. Через появу нового варіанту коронавірусу Ізраїль призупинив авіасполучення з 7 країнами.

Окрім Ізраїлю, Німеччина та Велика Британія також внесли країни ПАР до "червоного списку". Ймовірно, таке рішення приймуть й у ЄС.

Що відомо про варіант B.1.1.529

Вперше вдалось ідентифікувати штам 23 листопада у Південній Африці. Генетики визначили, що у спайковому білку нового варіанту 32 мутації. Тож вчені непокояться, що велика кількість мутацій може допомогти B.1.1.529 уникати імунної відповіді організму, роблячи його ще більш заразним.