Фахівці протестували ефективність нового апарату на 30 пацієнтах відділення інтенсивної терапії лікарні Yale New Haven Hospital, пише New Atlas.

Читайте також Як часто можна робити МРТ

Чим унікальний новий апарат

Індукція магнітного поля, яке використовують апарати МРТ, вимірюється в теслах. Для більшості сучасних МРТ вона дорівнює від 1,5 тл до 3 тл. Новий портативний POC, розроблений Hyperfine, потребує значно меншого магнітного поля – всього в 0,064 тл.

Це означає, що пристрій можна пересувати, зокрема до лікарняного ліжка. Крім того, новий апарат витрачає в 35 разів менше електрики, ніж великі машини МРТ, його можна під'єднати до звичайної розетки.


Так виглядає новий портативний апарат МРТ / Фото Hyperfine

Результати випробування

У 29 пацієнтів, які були залучені в клінічні дослідження, апарат виявив різні аномалії, від пухлини мозку до ішемічного інсульту.

Також вчені вирішили скористалися можливістю перевірити неврологічний ефект COVID-19 на інших пацієнтах в реанімації. Через характер цього захворювання хворих часто можна транспортувати в кабінети для МРТ. У восьми з 20 хворих виявили неврологічні відхилення.

Перспектива нового апарату

Перш ніж пристрій дозволять для масового застосування, доведеться провести нові випробування, зокрема прямі порівняння з результатами звичайних МРТ або КТ.

Втім, вчені зазначили, що новий апарат повинен не замінити традиційні апарати МРТ, а розширити діагностичні можливості лікарів.