Україна переходить на новий формат карантину

Про це 17 липня в ефірі "Свободи слова Савіка Шустера" розповів заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Важливо Чи підуть діти 1 вересня до школи: відповідь міністра

Ми переходимо на зовсім іншу систему карантину: зелену, жовту, помаранчеву та червону зони,
– заявив Ляшко.

Що означатимуть зони у новій системі карантину

Червона зона

  • Це жорсткий карантин – схожий на той, який в Україні діяв на початку епідемії (наприкінці березня та на початку квітня).
  • Тобто, "ресторани не працюють, громадський транспорт не ходить".

Зелена, жовта та помаранчева зони

  • У цих зонах уряд буде обмежувати лише певну діяльність. Загалом економіка працюватиме, але з дотримання протиепідеміологічних вимог.
  • "Жовта – працює все, але, наприклад, у супермаркети можна заходити із розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів, або буде діяти якесь обмеження до 23 години", – пояснив Ляшко.

За словами Ляшка, уряд розробляє індикатори, за якими територію ділитимуть на відповідні зони:

  • "Ми запропонували модель: якщо 5 днів поспіль будуть перевищуватися індикатори на рівні області, далі включається зонально по районах або по містах обласного значення".

Зверніть увагу Які області України наразі не готові послабити карантин: список

Про заяву Зеленського, що карантин не слід продовжувати більш як на місяць

Президент України Володимир Зеленський говорив, що люди втомилися і карантин не варто подовжувати на термін, довший за місяць. Віктор Ляшко ж зазначив, що була пропозиція подовжити одразу навіть на два місяці.

Він наголосив, що питання пандемії COVID-19 і карантину не треба змішувати з політикою. Адже мовиться про захист життя та здоров'я людей.