Він набагато точніше визначає максимально можливі терміни прояву перших симптомів хвороби. Хоча раніше, отримавши універсальний 5-річний прогноз, одні пацієнти могли зіткнутися з хворобою майже відразу, інші – прожити в тривожному очікуванні 20 років.

Важливо Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією

Новий алгоритм

Так, ПЕТ-сканування дозволяє визначити концентрацію токсичних скупчень білків в головному мозку, які вважаються основною причиною і ознакою нейродегенерації.

Нова шкала оцінки рівня амілоїдів дозволяє набагато точніше визначити період, коли настануть перші когнітивні зміни. Для отримання результатів потрібно:

  • виконати одну томографію;
  • знати вік людини.

Як вдається визначити розвиток хвороби

При розробці методу, вчені аналізували сотні знімків учасників в різні періоди життя, а також зразки тканин людей, які померли від деменції. Ці дані дозволили охарактеризувати ступінь змін в головному мозку з різницею в кілька років і зіставити дані з відсутністю або проявом хвороби.

В результаті – вдалося визначити так званий переломний момент в стані, за яким можна визначити, скільки часу залишилось до прояву перших симптомів.

Це може статися в 50 років або у 80 років, а може – і ніколи. Однак це досягнення дозволяє з'ясувати високі ризики, які найбільш ймовірно призводять до недоумства,
– пояснили вчені.

Важливо те, що тестування можна проводити на будь-якому етапі. Оцінюючи кількість білкових агрегацій, можна оцінити, чи пройшла людина цей "переломний момент" або визначити, коли він настане. Тоді ж можна дати прогноз щодо термінів прояву перших симптомів – втрати пам'яті, дезорієнтації в просторі і інших.

Це означає, що впровадження нового алгоритму в клінічну практику буде однаково ефективним інструментом для діагностики всіх людей, а лікарям допоможе персоналізувати підхід до кожної людини.

До теми Хвороба Альцгеймера починається в печінці: вчені надали докази нового відкриття