Громадян України та іноземних держав більше не триматимуть в ізоляції, адже коронавірус у людей не підтвердився. Усім видадуть довідки про відсутність Covid-19 та про перебування в обсервації.

Читайте також: Протестувальники закидали камінням автобус, що віз евакуйованих з Китаю

Протягом двох тижнів люди проживали в обсервації у санаторії в Нових Санжарах.

Дивіться фото, як виглядають Нові Санжари у день завершення обсервації

24 канал

Серед евакуйованих в ізоляції була колишня міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, яка висловилася стосовно завершення терміну обсервації.

"Ми вже спакували речі та готуємось повернутись до своїх родин, друзів та звичного життя. Найважливішим є те, що всі евакуйовані з Китаю, члени екіпажу та команда супроводу – не мають захворювання на коронавірус", – написала Скалецька.

Як додав журналіст Олександр Махов, який також перебуває в ізоляції, після завершення обсервації, ймовірно, евакуйовані зустрінуться з президентом України Володимиром Зеленським, який відправиться в Нові Санжари.

Як проходила обсервація у Нових Санжарах

4 березня евакуйовані проведуть останню ніч в обсервації "Нові Санжари". Медичний центр перебуває під постійною охороною. Натомість людей забезпечили усім необхідним – гарячою та холодною водою, триразовим харчуванням тощо. Аби люди не нудьгували цілих два тижні, небайдужі передавали до обсервації книги, відеоігри і навіть презервативи.

В самому приміщенні застосовуються всі необхідні заходи інфекційної безпеки – захисні костюми, знезараження відходів та щоденний медичний огляд. Окрім колишньої очільниці МОЗ Зоряни Скалецької, з евакуйованими контактували лише ті люди, які супроводжували їх на літаку.

Після того, як евакуйовані роз'їдуться по рідних домівках, територію лікарні повинні продезінфікувати.

Коротко про протести в Нових Санжарах

  • Через розміщення евакуйованих з Китаю людей у селищі Нові Санжари місцеві жителі 19-20 лютого влаштували масові протести та сутички з поліцією.
  • Під час сутичок постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний.
  • 20 лютого учасники протестів кидали в автобуси з евакуйованими людьми камінням, у деяких автобусах розбили скло.
  • Аби заспокоїти населення, в обсервації оселилась вже колишня міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
  • Нині поліція оголосила про підозру 10 особам, половина з них перебуває під домашнім арештом.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.