Нові штами еволюціонують і швидше передаються повітрям. Перш ніж прийти до такого висновку, вчені вивчили 49 випадків зараження різними штамами COVID-19.

Цікаво Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією

Згідно з інформацією вчених, при Альфа-штамі коронавірусу кількість вірусної РНК в повітрі, яке видихається збільшується в порівнянні з більш ранніми штамами. Так, інфіковані штамом Альфа видихали в 100 разів більше вірусних частинок, ніж ті пацієнти, які хворіли на початковий варіант коронавірусу з Уханю.

Як захиститися

Це дослідження ще раз підкреслює, що маски та респіратори – важлива складова захисту проти COVID-19. Поки показники вакцинації у світі не стануть вищими, необхідно продовжувати дотримуватись маскового режиму.

Як правильно носити маску

  • Перед тим, як одягнути маску, обов'язково треба вимити руки з милом чи обробити їх антисептиком. Не варто торкатися маски руками після того, як одягнули її на обличчя.
  • Переконайтеся у цілісності маски, чи немає на ній дефектів і ушкоджень.
  • Медична (хірургічна) маска має дві сторони – біла (світла), а інша кольорова. Кольорова сторона – водовідштовхувальна, вона повинна бути назовні. Світла, тобто внутрішня сторона – водопоглинальна. Вона вбирає вологу, яка виділяється внаслідок дихання.
  • Якщо маска з обох боків біла, то зовнішня сторона там, де складки спрямовані вниз (де верх, де низ – слід орієнтуватися по пластиковій вставці для щільного прилягання до перенісся).
  • Одягати маску потрібно так, щоб вона закривала рот та ніс і щільно прилягала до обличчя.
  • Носити одноразову медичну маску можна не більше 2 годин або навіть менше, якщо від кашлю вона стала вологою. Багаторазову у міру забрудненості. Для її дезінфекції достатньо звичайного прання.
  • Знімайте маску тримаючи її за резинку.