Комбінація з БЦЖ

Вакцина БЦЖ вважається ефективним заходом профілактики туберкульозу, однак у різних людей рівень захисту коливається. До найбільш вразливої групи належать новонароджені – у них ефективність вакцинації оцінюється від нуля до 80%.

До теми Все про туберкульоз та як пандемія впливає на поширення захворювання

За статистикою, щорічна загальна смертність від туберкульозу становить близько 1,5 мільйон людей. Тепер вчені представили нову стратегію вакцинації від туберкульозу, яка може змінити ситуацію, що склалася.

Що відомо про новий препарат

Експериментальна вакцина BAdv85C5 запускає посилений Т-клітинну відповідь на антиген, це своєю чергою покращує специфічну імунну реакцію на збудника – Mycobacterium tuberculosis.

При тестуванні BAdv85C5 на лабораторних тварин, ефективність досягалася як при самостійному одноразовому застосуванні, так і після вакцинації БЦЖ.

Це життєво важлива умова (що вакцини не суперечать один одному), оскільки більшість людей в ендемічних країнах вже щеплені БЦЖ,
– прокоментував співавтор роботи Чіннасвамі Джаганнатх.

Перспектива вакцинації

Якщо подальші дослідження підтвердять потенціал нової вакцини для людей, то в майбутньому може бути розроблена вакцина-спрей як для формування первинного захисту від туберкульозу, так і для ревакцинації.